Vítejte na mých stránkách.
Moje jméno je Mgr. Lucie Jandová a dovolte mi, abych se vám v krátkosti představila.


Lidské tělo a jeho fungování mě zajímalo již od střední školy. Během studia na gymnáziu jsem zvažovala, na jakou profesní dráhu se vydat poté. Nakonec mě moje láska ke sportu nasměrovala na magisterské studium fyzioterapie. Po absolvování jsem nastoupila na pozici fyzioterapeutky v soukromém ambulantním zařízení a několik let zde mojí pracovní kariéru velmi obohatilo. I přes veškerou snahu byl terapeutický efekt u některých klientů omezený. Klasická léčba západní medicínou při spolupráci různých lékařů a fyzioterapeutů nepřinášela dostatečné pokroky.

Během pauzy ve svojí kariéře, kdy jsem byla na rodičovské dovolené, jsem se postupně dostala k tradiční čínské medicíně. Ta mě zaujala natolik, že jsem se rozhodla jí vystudovat a rozšířit si tak pole působnosti. Díky ní mám konečně možnost lidské tělo více pochopit. Umožňuje mi to také zkombinovat více postupů. jak klasické západní medicíny (v mém případně především metodami masáže a fyzioterapie), tak medicíny východní (bylinná léčba, harmonizace akupunkturních bodů, doporučení změny jídelníčku). Výsledný efekt bývá mnohem větší.

Čínské medicíně se věnuji od roku 2010. V letech 2015- 2018 jsem zároveň pracovala na částečný úvazek na Klinice Tradiční Čínské medicíny na Národní 11. Díky pravidelným supervizím se zkušenějšími kolegy (včetně Mudr. Jozefa Luckého) jsem se zde hodně naučila. Zároveň průběžně navštěvuji specializační kurzy pro terapeuty čínské medicíny.

Od roku 2019 jsem se opět vrátila na rehabilitační ambulanci. Kromě své soukromé praxe pracuji na částečný úvazek také na rehabilitaci Elpeko Uhříněves. Zdejší vedení mi vyšlo vstříc a mohu v jejich ordinaci, kromě klasické fyzioterapie, také píchat akupunkturu.